Новости Вилейщины
04.10.2017
Віншуем пераможцаў конкурсаў на літаратурна-музычным фестывалі «Светлае слова»!

30 верасня на пляцоўцы кінатэатра “Мір” былі падведзены вынікі фестывалю “Светлае СЛОВА”, прысвечанага 500-годдзю беларускай друкаванай кнізе і 135-годдзю з Дня нараджэння славутых паэтаў Беларусі Янкі Купалы і Якуба Коласа. У рамках закрыцця фестывалю адбыўся гала-канцэрт удзельнікаў конкурсаў мастацкага чытання і аўтарскай песні і канцэрт-падзея “І МУЗЫКА, І СЛОВА”.

Вілейшчына шчыра сустракала гасцей фестывалю. А ў склад журы ўвайшлі: старшыня журы – Народная артыстка Беларусі Марыя Захарэвіч; намеснік старшыні –  дыктар, акцёр і рэжысёр Нацыянальнай тэлерадыёкампаніі Алег Вінярскі; паэтэса, старшыня Мінскага абласнога аддзялення Саюза пісьменнікаў Беларусі Святлана Быкава; кіраўнік народнага клуба кампазітараў і паэтаў  «Жывіца» Мінскай вобласці Ірына Карнавухава; член Саюза пісьменнікаў Беларусі, навуковец Валерый Максімовіч.

Віншуем пераможцаў конкурсаў мастацкага чытання і аўтарскай песні на літаратурна-музычным фестывалі «Светлае слова»!

ГРАН-ПРЫ ў намінацыі “Мастацкае чытанне”

 

Аль-Хлейфат Амраан

Вучань 9 класа ДУА “Вілейская гімназія № 2”

Кіраўнік

Іваненка Мікалай Міхайлавіч

I-ае  месца

 

Студыя мастацкага чытання “Ветразь”

1. Дамброўская Марыя (9 клас).

2. Акуленка Анастасія (9 клас).

3. Максімаў Арсеній (10 клас).

4. Новік Раман (11 клас).

5. Ратнікаў Міхаіл (11 клас).

Вучні ДУА “Вілейская гімназія № 2”

Кіраўнік

Іваненка Мікалай Міхайлавіч

IІ-ое  месца

 

Кунавіч Марыя Аляксандраўна

навучэнка УА “Вілейскі дзяржаўны каледж”.

Кіраўнік

Высоцкі Аляксандр Вітальевіч

 “СВЕТЛАЯ ЛАМПАДКА” (за папулярызацыю слова духоўнага зместу)

 

Доўгая Святлана

Выхаванка студыі “Домісолька” Цэнтра эстэтычнага выхавання г. Вілейка.

Кіраўнік Гуркіна Галіна Яўгеньеўна

 “СВЕТЛАЯ ЛАМПАДКА” (за папулярызацыю слова духоўнага зместу)

 

Максімаў Арсеній,

вучань 10 класа ДУА “Вілейская гімназія № 2”.

Кіраўнік

 Іваненка Мікалай Міхайлавіч

 “СВЕТЛАЯ ЛАМПАДКА” (за папулярызацыю слова духоўнага зместу)

 

Сарокіна Дар’я ,

вучаніца 5 класа ДУА “Вілейская гімназія  № 2”.

Кіраўнік

Іваненка Мікалай Міхайлавіч

За высокае выканальніцкае майстэрства ў ансамблі

 

Студыя мастацкага чытання “Ветразь”

1. Дамброўская Марыя (9 клас).

2. Акуленка Анастасія (9 клас).

3. Максімаў Арсеній (10 клас).

4. Новік Раман (11 клас).

5. Ратнікаў Міхаіл (11 клас).

Вучні ДУА “Вілейская гімназія № 2”

Кіраўнік

Іваненка Мікалай Міхайлавіч

 “НАДЗЕЯ”

 

Твярдоўская Паліна

вучаніца 2 «А» класа ДУА “Сярэдняя школа №3 г. Вілейка”.

Кіраўнік

Іваненка Мікалай Міхайлавіч

 “Прыз глядацкіх сімпатый”

 

Балашоў Аляксандр

Вучань ДУА “Сярэдняя школа №1

г. Вілейка”.

“За адданасць аўтарскай песні”

 

Аўрайцэвіч Мікіта

Вучань ДУА “Сярэдняя школа №1

г. Вілейка”.

Дыплом у намінацыі “МАЯ РАДЗІМА” (за папулярызацыю патрыятычнага слова)

 

Гіль Дзіяна

вучаніца 6 А класа ДУА “Вілейская гімназія №1 “Логас”.

Кіраўнік

Балуш Алена Чаславаўна

Дыплом у намінацыі “МАЯ РАДЗІМА” (за папулярызацыю патрыятычнага слова)

 

Дубяга Анастасія

Вучні 8 Б класа ДУА “Вілейская гімназія №1 “Логас”.

Кіраўнік

Балуш Алена Чаславаўна

Дыплом у намінацыі  “За яркае артыстычнае прачытанне”                     

Балашоў Аляксандр

Вучань ДУА “Сярэдняя школа №1

г. Вілейка”.

Дыплом у намінацыі  “За папулярызацыю твораў вілейскіх аўтараў”

 

 

Пыско Аліна

вучаніца 8 класа ДУА “Вілейская гімназія  № 2”.

Кіраўнік

Іваненка Мікалай Міхайлавіч

Дыплом у намінацыі  “За адлюстраванне тэмы Вялікай Айчыннай вайны”

 

 

Стрэж Аляксандра,

вучаніца 11 класа

ДУА “Сярэдняя школа №5 г. Вілейка”

Кіраўнік

Бародзіч Аксана Алегаўна

Дыплом у намінацыі  “За эмацыйнае пражыванне паэтычнага слова”

Кірэева Аляксандра Сяргееўна, навучэнка УА “Ільянскі дзяржаўны аграрны каледж”

Дыплом у намінацыі  “За сцэнічную інтэрпрэтацыю паэтычнага твора”

 

 

Рамановіч Яўгенія

Чычын Іван

Мамай Ягор

Вучні 8Б класа  ДУА “Вілейская гімназія №1 “Логас”.

Кіраўнік

Балуш Алена Чаславаўна

Дыплом у намінацыі  “За ўвасабленне традыцый беларускага гумару”

 

 

Вінцэвіч Дзмітрый

Навучэнец УА “Вілейскі дзяржаўны каледж”

Кіраўнік

Высоцкі Аляксандр Вітальевіч

“За адданасць мастацкаму слову”

Ад Мінскага абласнога аддзялення ГА “Саюз пісьменнікаў Беларусі”

Кіраўнік студыі мастацкага чытання “Ветразь”  ДУА “Вілейская

гімназія № 2”

Іваненка Мікалай Міхайлавіч

“За адданасць мастацкаму слову”

Ад Мінскага абласнога аддзялення ГА “Саюз пісьменнікаў Беларусі”

Кіраўнік тэатральнага факультатыва ДУА “Вілейская гімназія №1 “Логас”

Балуш Алена Чаславаўна

 

“За адданасць мастацкаму слову”

Ад Мінскага абласнога аддзялення ГА “Саюз пісьменнікаў Беларусі”

Кіраўнік студыі “Домісолька” Цэнтра эстэтычнага выхавання г. Вілейка

Гуркіна Галіна Яўгеньеўна

 

“За адданасць мастацкаму слову”

Ад Мінскага абласнога аддзялення ГА “Саюз пісьменнікаў Беларусі”

Дырэктар Цэнтра эстэтычнага выхавання ДУК “Цэнтралізаваная клубная сістэма Вілейскага раёна”

Захарыч Таццяна Мікалаеўна

Все новости рубрики
 
 
© 2008 Вилейский районный
исполнительный комитет
Разработка БЕЛТА
Информационно-техническая поддержка УП «Минская волна»