Новости Вилейщины
23.05.2017
Літаратурны OPEN-AIR. Пераможцы конкурсу выразнага чытання

1-ая узроставая група  (дзеці да 4 кл.)                                

Дыпломам 1 ступені ўзнагароджана Дар’я Сарокіна, вучаніца  ДУА “Вілейская гімназія №2”. Яна прапанавала кампазіцыю з твораў  Івана Лашуткі “Мой верш” .

Дыпломам ІІ ступені ўзнагароджаны Мікіта Пуцэйка, вучань ДУА “Пачатковая школа №6”. Ён прачытаў верш Алеся Дудара “Скарына”.

Дыпломам ІІІ ступені ўзнагароджана Марыя Келлер, вучаніца ДУА “Любанская сярэдняя школа”. Прагучаў верш Пімена Панчанкі “Дзеці вайны”.

Дыпломамі ў намінацыі «Самы юны выканаўца»узнагароджаны выхаванцы ДУА “Дзіцячы сад №8”Яўгенія Ткачэнка і Іван Новаш. У іх выкананні мы пачулі вершы  Алены Варанец “Пакарміце Мурку” і  Васіля Жуковіча “Бабка ўнучка частавала”.

Дыпломам у намінацыі «Самы абаяльны выканаўца»узнагароджана Ангеліна Прохарава, вучаніца “Пачатковай школы №6”.Яна прачытала верш Таццяны Цвірка ”Край  любімы  мой”.

2-ая ўзроставая група  (вучні 5-7кл.)

Дыпломам 1 ступені ўзнагароджанаДзіяна Гіль, вучаніца ДУА “Вілейская гімназія №1 “Логас”. Яна прапанавала  верш Кастуся Жука “Францішку Скарыне”.

ДыпломаміІІ ступені ўзнагароджаны Агата Дзятко і Таццяна Дзевяцень з ДУА “Вілейская гімназія №1 “Логас”. У іх выкананні мы пачулі вершы Генадзя Бураўкіна “Песня пра маці” і  Максіма Багдановіча “Маёвая песня”.

Дыпломамі ІІІ ступені ўзнагароджаны Дар’я Лях іЯна Пакусаеваз ДУА “Вілейская гімназія №1 “Логас”. У іх выкананні мы пачулі вершыАнатоля Грачанікава “Усё часова на зямлі, часова” і  Максіма Багдановіча  “Калі паласу агнявую…”.

Дыпломам у намінацыі «Самы абаяльны выканаўца» узнагароджана Паліна Канухіна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа №5”. Прагучаў верш Алеся Ставера “Мой народ праз стагоддзі пранёс дабрату”.

Дыпломам у намінацыі «Самы эмацыянальны выканаўца» узнагароджана Аліна Пыско, удзельніца студыі мастацкага чытання “Ветразь” ДУА “Вілейская гімназія №2”.  Яна пазнаёміла з кампазіцыяй з вершаў Уладзіміра Весялухі “Сапраўднае шчасце”.

3-яя ўзроставая група  (вучні 8-11кл.)

Дыпломам1 ступені ўзнагароджаны Амраан  Аль-Хлейфат,удзельнік студыі мастацкага чытання “Ветразь” ДУА “Вілейская гімназія №2”. Ён прапанаваў паэтычную кампазіцыю з паэмы Якуба Коласа “Сымон-музыка”.

Дыпломам ІІ ступені ўзнагароджана Аляксандра  Стрэж, вучаніца ДУА  “Сярэдняя школа №5”. Яна прачытала верш  Ганны  Новік “Сын”.

Дыпломам ІІІ ступені ўзнагароджаны Арсеній Максімаў, удзельнік студыі мастацкага чытання “Ветразь”  ДУА “Вілейская гімназія №2”.   Прагучаў  вершАлеся Дудара “Скарына”.

Дыпломам унамінацыі «За шчырасць выканання» узнагароджана ЯўгеніяЛяшкевіч,вучаніца ДУА  “Сярэдняя школа №3”. Прагучаў верш Уладзіміра Караткевіча  “Дзяўчына пад дажджом”.

Дыпломам у намінацыі «За самае лірычнае выкананне" узнагароджана Святлана Доўгая, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа №5”.

З кампазіцыяй па творах Івана Лашуткі  “Бо сказана…”.

4-ая ўзроставая група (дарослыя)

Дыпломам 1 ступені ўзнагароджана Алена Іванаўна Бабарыка, бібліятэкар Вязынскай сельскай бібліятэкі. Яна пазнаёміла з вершам Рыгора Барадуліна “Традыцыі”.

Дыпломам ІІ ступені ўзнагароджана Алена Казіміраўна Калініна, бібліятэкар Шылавіцкай сельскай бібліятэкі. Яна прачытала верш Алеся Бачылы “Наказ маці”.

Дыпломам ІІІ ступені ўзнагароджана Галіна Ігнацьеўна Капцюг, удзельнік літаратурнай гасцёўні “Дамінанта душы”. Прагучаў верш Пімена Панчанкі “Святочныя салюты”.

 

З перамогай!

Все новости рубрики
 
Интернет-ресурсы
 
© 2008 Вилейский районный
исполнительный комитет
Разработка БЕЛТА
Информационно-техническая поддержка УП «Минская волна»